Залежно від характеристик обраного профілю та комплектації, вікна розрізняються зовнішнім виглядом, теплоізоляційними й шумозахисними параметрами. За цими критеріями їх і підбирають.

По-перше, вікна повинні вписуватися в архітектурний вигляд котеджу. По-друге, власник котеджу зацікавлений у низьких витратах на опалення, тому дуже важливими є теплозберігаючі характеристики вікон.

А ось шумоізоляційні властивості вікон найчастіше не мають такого значення, адже заміські котеджі, як правило, розташовуються далеко від шумних автострад. Виняток — котеджні селища, розташовані поблизу аеропортів.

Які існують види скління заміських будинків

У заміському будинку використовують три види світлопрозорих конструкцій: звичайні вікна, холодне скління терас і лоджій, панорамне скління. Конкретний вид скління підбирається залежно від приміщення, у якому воно буде експлуатуватися.

У житлових приміщеннях встановлюють вікна, конфігурація яких підбирається згідно із потребами. Так, у кухні монтують вікна з невеликою стулкою, яку зручно відчиняти для провітрювання. У спальні доречні вікна з тонованими стеклами, а в дитячій — з ударостійкими.

У великій вітальні чудово виглядає розсувне панорамне скління: воно наповнює приміщення світлом і дає змогу милуватися навколишнім ландшафтом.
Для неопалюваних терас або лоджій оптимальним є недороге холодне скління, яке захистить приміщення від вуличного пилу й опадів.

На що звернути увагу при виборі вікон для котеджу

У всіх випадках вікна вибирають, зважаючи на те, де вони будуть встановлені. Звертають увагу на такі аспекти:

  • конфігурація вікна — розмір, форма, кількість стулок;
  • теплоізоляційні властивості вікон;
  • зовнішній вигляд і декоративні елементи;
  • фурнітура та аксесуари;
  • особливі вимоги.

Заміський будинок дає власникові більшу свободу у виборі його архітектурного вигляду. Технологія виготовлення пластикових вікон ніяк не обмежує фантазію архітектора. За необхідності, партнери компанії VEKA виготовлять вікна будь-якого розміру і форми, у тому числі круглі, аркові і трикутні.

Десятки варіантів ламінування профілю допоможуть вибрати колір і фактуру поверхні рам для точної відповідності архітектурному стилю фасаду. Ламінація реалістично імітує малюнок і фактуру різних порід дерева або поверхню металу. Важливо, що з боку вулиці і з боку приміщення ламінація може бути різною — це дає можливість вписати вікна не тільки в архітектурний стиль фасаду, але й у дизайн інтер’єру. Шпроси й інші декоративні елементи розширюють можливості дизайну.

Власник кожного приватного будинку зацікавлений у зниженні витрат на опалення. Тому особливу увагу слід приділити теплозберігаючим характеристикам вікон. П’ятикамерний профіль і двокамерний склопакет — стандарт вікон, що відповідають сучасним вимогам теплозбереження.
Однак у довгостроковій перспективі виправданими будуть витрати на встановлення енергоефективних вікон. Вони відрізняються особливо широким профілем, який дає можливість використовувати широкі склопакети. Для більшої ефективності вони замість повітря заповнюються інертним газом.

Протизламні вікна в котеджі — гарантія безпеки

Вибираючи вікна для приватного будинку, не в останню чергу необхідно подбати про їх протизламні характеристики. Адже котедж може розташовуватися в затишному місці, і вірогідність несанкціонованого проникнення велика.
Перш за все, у вікнах повинна бути встановлена протизламна фурнітура, яка сконструйована так, щоб не дозволити зловмиснику відкрити стулку. Для цього використовуються різні технічні рішення:

  • кількість запірних цапф в порівнянні зі звичайними запірними механізмами збільшено, а самі цапфи мають грибовидную форму, завдяки якій їх неможливо вивести із зачеплення з відповідною планкою;
  • всередині рами навпроти віконної ручки встановлюється бронепластина, що не дозволяє просвердлити отвір, через який можна було б повернути ручку зовні;
  • на вікно встановлюються ручки з замками, які дозволяють відкрити вікно без ключа.

Ще одним видом фурнітури є ригелі системи. Вони використовуються як протизламні замки з багатоточковим замиканням у вікнах та вхідних дверях. Також можна встановити в склопакетах протиударні скла, які виготовляються з триплексу, з армованої металевою сіткою або із загартованого скла.

Гарною перешкодою для зловмисників може стати SMART-вікно. Це новинка, яку партнери VEKA запропонували минулого року, об’єднала в собі відразу кілька рішень, в тому числі й інтеграцію в систему «Розумний будинок». У базовій комплектації таке вікно оснащене чотирма протизламними зачепами, по одному на кожен кут. Їх наявність разом з характеристиками ПВХ-профілю VEKA дозволяє вікну навіть в режимі оптимального провітрювання чинити опір зломщикові стільки ж, скільки й в закритому стані.